Zvezda dobila Partizan u rukometnom derbiju: Crveno-beli imali +9, pa zamalo ušli u dramu

Moglo je biti i dosta ubedljivije za Crvenu zvezdu, ali, na kraju su sasvim posustali

• 8
RK Crvena zvezda, RK Partizan Foto: MN Press

Arkus liga je u svom 19. kolu dobila i najveću poslasticu srpskog rukometa, ali i srpskog sporta - večiti derbi između Crvene zvezde i Partizana. Ovaj meč je pripao crveno-belima, koji su praktično ponizili znatno moćnijeg rivala i slavili su sa 29:25.

Crvena zvezda je od samog početka meča nametnula svoj ritam, nisu dozvoliti Partizanu niti jednu priliku da ih uopšte ugroze, da ugroze njihovo vođstvo, a kamoli da preokrenu rezultat. U nekoliko navrata tokom prvog poluvremena je Partizan uspevao da stigne do dva gola zaostatka, ali bi ubrzo ponovo crveno-bela ekipa ponovo uspela da se odlepi.Ž

Tokom prvog poluvremena je usledio i prazan hod Partizana, koji nije uspeo da postigne gol čitavih osam minuta, što je bilo dovoljno da Zvezda ode na 12:5, dok su do poluvremena crno-beli smanjili na 16:12.

Drugo poluvreme je mnogo više proteklo u znaku Crvene zvezde. Partizan je ruku na srce bolje otvorio meč, postigli su dva brza gola i smanjili na 16:14, ali je tada potpuno stao. Idućih šest golova je postigla Crvena zvezda, došla je do prednosti od 22:14.

Partizan posle ovog šoka nije mogao da se oporavi, postigli su gol, ali je Zvezda otišla na maksimalnih +9 na meču - 24:15.

Održavali su tu prednost crveno-beli, iz napada u napad su i jedni i drugi postizali golove, sve do poslednjia četiri minuta, kada je Partizan uspeo da smanji na 28:23, potom i na 28:25, Zvezda je kompletno stala, ali čini se kao da je prednost bila nedostižna u ovim trenucima za crno-bele.

Golom Uroša Simića na minut do kraja za +4 i konačnih 29:25 za Crvenu zvezdu.

Ivan Horvat je sa osam golova bio najefikasniji u Zvezdi, a Đorđe Majes, Miloš Bujišić i Mirko Đurović su se po pet puta upisali u strelce.

U Partizanu pet golova Miloša Kojadinovića koji se kasno probudio, a Mladen Šotić ga je pratio sa četiri pogotka.