I muški dubl u tekbolu osvojio srebro za Srbiju na Evropskim igrama

Druga medalja u ovom sportu za predstavnike naše zemlje

• 0
Nikola Mitro i Bogdan Marojević, tekbol Foto: OKS

Tekbol tim Srbije sastavu Nikola Mitro i Bogdan Marojević osvojila je srebrnu medalju na Evropskim igrama u Krakovu.

Njih dvojica su u finalu poraženi od Mađara Čabe Banjika i Balaša Kaca rezultatom 2:1, po setovima 12:5, 5:12, 12:9.

Na putu do finala prethodno su ostvarili četiri ubedljive pobede. Najpre su u grupnoj fazi takmičenja bili bolji od selekcija Italije i Moldavije, potom u četvrtfinalu pobedili tim Jermenije, da bi u polufinalu savladali selekciju Rumunije.

Ženski dubl u tekbolu u sastavu Maja Umićević i Anastasija Lemajić zaustavljen je u četvrtfinalu izgubivši od Rumunije.

Srbija je do sada na Evropskim igrama u Poljskoj osvojila zvanično 14 medalja i to dve zlatne, pet srebrnih i sedam bronzanih, a ovo je ujedno druga medalja iste boje u ovom sportu pošto su u miks dublu Nikila Mitro i Maja Umićević došli do postolja.