≫

Grčka kroz dramu i preko Crne Gore do 1/2 finala SP! Prečka zaustavila "Ajkule" na samom kraju meča

Sreće su imali Heladi

• 1
Bogdan Đurđić, vaterpolo Crna Gora Foto: Orange Pics BV / Alamy / Alamy / Profimedia

Vaterpolo reprezentacije Grčke je uspela da savlada Crnu Goru sa 10:9, te tako se domogne plasmana u 1/2 finale Svetskog prvenstva u ovom sportu, koje se održava u Japanu.

Poprilično zanimljiv duel kojim su i otvoreni četvrtfinalni mečevi su odigrale ove dve zemlje sa Balkana. Meč je bio prepun preokreta, a moglo je na samom kraju da dođe i do sasvim drugog rezultata.

Grčka je bolje otvorila duel, dobili su prvu četvrtinu sa 2:1, a potom i drugu sa 4:3, te su na poluvreme otišli s prednošću od 6:4.

Ipak, tada su "Ajkule" iz Crne Gore počele da igraju, treći deo igre je pripao njima i vratili su se u egal, te su sa 7:7 ušli u poslednjih osam minuta.

Tamo je ponovo bilo rezultatskih rolerkostera, da bi Grčka na minut do kraja postigla gol za 10:9. Crna Gora je potom imala priliku, ali su pogodili samo prečku, te je tako reprezentacija Grčke i prošla u narednu rundu takmičenja.

Grčka će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Italija - Srbija, koji je na programu od 9 časova i 30 minuta.