Vaterpolisti Radničkog pobedili Primorac u kvalfikacijama za Ligu šampiona

Trijumfom otvoren turnir

• 0
VK Radnički Foto: Ivica Veselinov / MN Press

Vaterpolisti Radničkog pobedili su Primorac iz Kotora sa 17:16 na startu kvalifikacionog turnira za Ligu šampiona čiji su i domaćini.

Imao je vicešampion Crne Gore prednost na poluvremenu (5:7) ali je Radnički do isteka 32. minuta uspeo da poravna na 12:12 pa se pristupilo izvođenju peteraca.

Kragujevčani su sve pogađali, dok je jedini i ključni promašaj za goste upisao Draško Brguljan.

Ranđić i Vićković dali su po četiri gola za pobednički tim, dok su isti broj puta sa druge strane mrežu tresli Mršić i Stanojević.

U drugom meču prvog kola grupe B francuski Nojzi Le Sek je pobedio nemački Duizburg rezultatom 17:8. U ovom kolu slobodna je bila Breša. Radnički je slobodan u drugom kolu.

Samo pobednik grupe ide u LEN Ligu šampiona, dok će svi ostali u Kup Evrope.