Zvezda poklekla u poslednjoj četvrtini i porazom započela učešće u Ligi šampiona

Egal do poslednje deonice, potom potop

• 0
VK Crvena zvezda Foto: MN Press / Nebojša Paraušić

Vaterpolisti Crvene zvezde poraženi su od Jadrana u Splitu 16:13 u prvom kolu LEN Lige šampiona.

Fenomenalan je bio crveno-beli sastav pune tri četvrtine, pružao otpor, čak i vodio protiv rivala koji je imao ulogu favorita.

Nakon efikasnog prvog poluvremena na semaforu je pisalo 8:7 za goste, ali je rival do početka poslednjih osam minuta izjednačio.

U poslednjoj deonici usledio je potop i domaćin je sa 5:2 ipak postavio konačnih plus tri u svoju korist.

Vasić je bio najefikasniji u poraženom sastavu sa tri gola, dok su Bursać, Gogov i Subotić dali po dva. Marinić-Kragić je bio nepremostiva prepreka sa druge strane sa četiri pogotka.