Vaterpolisti Novog Beograda ubedljivi u Šapcu: Izabranici Gocića upisali šestu pobedu

Izuzetna partija Novobeograđana

• 0
VK Novi Beograd, Alvaro Granados Foto: MN Press / Marko Metlaš

Vaterpolisti Novog Beograda zabeležili su i šestu pobedu u Superligi Srbije. Novobeograđani su u prvom meču druge faze takmičenja u A grupi bez problema nadigrali Šabac sa 23:9.

U prethodna dva duela sa Šapčanima, u domaćem šampionatu i Kupu Srbije, u kojima su teže nego što se očekivalo zabeležili trijumfe, ovoga puta izabranici trenera Živka Gocića od starta su krenuli veoma angažovano sa željom da ništa ne prepuste slučaju.

Izuzetno motivisan pristup doneo je i vrlo efikasnu igru. Domaći su već u prvoj četvrtini do vrha napunili mrežu gostiju iz Šapca, za prvih osam minuta postigli su osam golova i stekli odlučujuću prednost.

Vođstvo je u nastavku sigurnom igrom samo uvećavano, pa se pitanje pobednika nije postavljalo nijednog trenutka.

Najefikasniji u ekipi Novog Beograda bili Alvaro Granados i Nikola Jakšić sa po pet golova, dok se kod Šapčana istakao Ognjen stojanović sa takođe pet pogodaka

Novobeograđane već u sredu očekuje novi ispit i to u Ligi šampiona, kada će biti domaćini ekipi Breše.