Damir Mikec osvojio srebro na tradicionalnom turniru u Zagrebu

S. T.

Pobedio je Nemac, Kevin Venta

• 0
Damir Mikec Foto: Streljački savez Srbije

Olimpijski i svetski vicešampion, Damir Mikec osvojio je srebrnu medalju ovim otužjem na 47.“Trofeju Mladosti“ u Zagrebu.

Mikec je u kvalifikacijama pogodio 578 krugova i kao prvi ušao u finale. Tik iza njega, sa krugom manje, na drugom mestu našao se Duško Petrov, reprezentativac iz redova Kikinde.

U zanimljivom finalu, sa nekoliko preokreta, Mikecu je pripalo srebro, a Petrovu četvrta pozicija. Pobedio je Kevin Venta, Slovenac koji se takmičio za Nemačku, a na turniru se pojavio kao član hrvatskog kluba Strahoninec.

I u ženskom takmičenju pištoljem, Srbija je imala predstavnicu u finalu. Jelena Tomić (Kikinda) je zauzela peto mesto.

Nije bilo srpskih strelaca u juniorskim nadmetanjima.

Tokom dvodnevnog turnira, srpski takmičari su osvojili tri medalje. Dan ranije, Aleksa Rakonjac je bio prvi puškom u konkurenciji juniora, a Aleksandra Havran treća u kategoriji omladinki.