Tek 15. mesto za talentovanu Anju Crevar na Evropskom prvenstvu

S. P.

Posle dobrog rezultata nije uspela da se pokaže i naredni dan

• 1
Anja Crevar Foto: François-Xavier MARIT / AFP / Profimedia

Na Evropskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u rumunskom Otopeniju, Anja Crevar zauzela je 15. mesto u polufinalu trke na 200 metara leptir.

Iako je srpska rekorderka, završila je sa vremenom od 2:14,71, sporije nego u kvalifikacijama, što se povezuje s prethodnim naporima u trci na 400 metara mešovito.

Švajcarac Noa Ponti postao je junak dana osvajanjem zlatne medalje i obaranjem evropskog rekorda na 100 metara leptir, sa vremenom 48,47 sekundi, pretekavši rekord postavljen 2009. godine od strane Rusa Jevgenija Korotiškina.

Mišel Kolman iz Švedske postala je najbrža žena na prvenstvu, pobedivši na 50 metara slobodno sa vremenom od 23,52 sekunde. Francuz Muven Tomak trijumfovao je u disciplini 50 metara leđno, sa vremenom 22,84 sekunde.

Šesnaestogodišnja Estonka Eneli Jefimova impresionirala je sjajnim finišom, osvojivši zlato u disciplini 100 metara prsno sa vremenom 1:03,21, ispred Italijanke Pilato i Holanđanke Skuten.