Đerona posle meča sa Islandom: "Potrebno je vratiti se psihološki i fizički"

L. I.

Imali su "Orlovi" lepu priliku

• 0
Toni Đerona Foto: MN Press / vp

Rukometaši Srbije odigrali su meč bez pobednika u okviru 1. kola Evropskog prvenstvu u rukometu, pošto su remiziriali sa Islandom - 27:27.

"Orlovi" su odigrali fantastičan meč, ali im je u završnom minutu nedostajalo snage, pa su ispustili dva gola prednosti. Nakon ovog duela svoje viđenje situacije izneo je selektor Srbije, Toni Đerona.

On je zadovoljan igrom svojih izabranika, a isto tako i razočaran zbog propuštene šanse.

- Igrači su odradili sjajan posao 60 minuta. Odluke koje smo donosili u poslednja dva minuta nisu bile dovoljno dobre. Nismo osvojili dva poena, ali imamo prostora da odigramo još dve utakmice i imamo čemu da se nadamo. Potrebno je vratiti se psihološki i fizički. Još uvek je sve u našim rukama, to je najvažnije.

Island je fantastična ekipa, ali smo kontrolisali utakmicu. Svi igrači su nam doneli po nešto - rekao je Đerona za "Arenu Sport".

Srbiju već u nedelju od 20.30 časova očekuje duel sa Mađarskom, a u našoj grupi se nalazi još i selekcija Crne Gore.