≫

Vreme čitanja: oko 7 min.

Rukometaši ipak nisu za velika dela: Mađari nam očitali lekciju, plasman u nokaut fazu u domenu teorije

L. I.

Šteta...

• 44
Rukometna reprezentacija Srbije Foto: Tanjug.rs/AP

Rukometaši Srbije poraženi su u drugom kolu grupne faze Evropskog prvenstva od selekcije Mađarske rezultatom 28:27 i tako umanjili šanse za prolaz dalje.

Borbeni meč odigrali su pomenuti rivali. Naša selekcija je bolje otvorila utakmicu, pa je posle pogotka Nemanje Ilića po prvi put imala dva gola prednosti i povela sa 7:5. Ipak, od tog trenutka je naš rival zaigrao bolje, "zategao" odbranu, pa je golovima Lekaja i Roste napravio seriju od 4:0 i prešao u vođstvo.

Mađari su posle pogotka Sahidija imali vođstvo od 13:10, ali je naša selekcija zahvaljujući Borzašu i Pešmalbeku, a potom i golmanu Dejanu Milosavljevu, na odmor otišla sa golom zaostatka.

Valja napomenuti da se pre samog duela Bogdan Radivojeviće žalio na mučninu, pa nije mogao da pomogne saigračima na pravi način.

U nastavku meča viđena je potpuno drugačija slika. Na gol naše reprezentacije stao je Cupara koji je sa par odličnih intervencija ulivao sigurnost našim igračima, koji su u par navrata imali šansu da povedu, ali se igra našeg tima raspala kod rezultata 18:18.

Tada Mađarska pravi seriju od 3:0 i posle gola Boke odlazi na ispostaviće se, nedostižnih 21:18. Do kraja susreta Mađarska je dugim napadima čuvala stečenu porednost, dok je naša selekcija brzopletim rešenjima u napadu tražila povratak u meč.

Banhidi je na pet minuta pre kraja pogodio za 25:20 i već tada je bilo jasno da je Mađarska siguran putnik u drugu fazu EP.

Što se golgeterskog učinka tiče, najbolji u timu Mađarske bio je Banhidi sa 10 golova, dok je u našem timu bolji od ostalih bio Vorkapić sa pet postignutih golova.

TOK MEČA

SRBIJA-MAĐARSKA 27:28

II POLUVREME

30. minut - 27:28 - Kraj utakmice

29. minut - 27:28 - Uspeli su Orlovi golovima Vorkapića i Ilića da ublaže poraz.

28. minut - 25:27 - Marsenić vraća nadu našem timu!

27. minut - 23:26 - Lekaj odlično koristi prostor i postiže novi gol. Na drugoj strani Nemanja Ilić pogađa iz sedmerca.

26. minut - 23:25 - Pogađa Milosavljević! Ima nade za Orlove!

25. minut - 22:25 - Minut odmora traži selektor Mađarske. Marsenić vraća nadu našem timu.

21. minut - 20:25 - Najubedljivija prednost za Mađarsku, novi gol postiže Banhidi

18. minut - 19:23 - Gol za Mađarsku, Banhidi je nerešiva enigma za našu odbranu.

17. minut - 19:22 - Konačno gol za Srbiju. Siguran je Petar Đorđić

16. minut - 18:22 - Najveće vođstvo našeg rivala na današnjem meču. Srbija deluje bezidejno, osam minuta bez datog gola

14. minut - 18:21 - Ide Mađarska na +3 golom Boke. Orlovi se nalaze u nezavidnom položaju.

13. minut - 18:20 - Igrač više za našu reprezentaciju, ali ne koristimo brojčanu prednost. Na drugoj strani Mađari ne koriste kontru

12. minut - 18:20 - Promašuje Orbović koji pogađa spoljni deo mreže. Novi gol za Mađarsku postiže Banhidi, ovo je njegov šesti na meču

11. minut - 18:19 - Strašna odbrana Matea, izblokiran je Đorđić. Dva minuta suspenzije zaradio je Ilija Abutović

10. minut - 18:19 - Fenomenalan gol Matea, udarac sa devet metara. Ovo je njegov drugi gol iz igre.

9. minut - 18:18 - Brani Cupara, ali Vorkapić pravi prestup. Šteta! Banhidi pogađa za vođstvo, ali ekspresno odgovara Orbović

8. minut - 17:17 - Đoooorđić! Prvi gol za rukometaša Vojvodine.

7. minut - 16:17 - Izuzetan udarac Matea i novo vođstvo Mađarske.

6, minut - 16:16 - Miloš Orbović pogađa mrežu i donosi našem timu izjednačenje

5. minut - 16:15 - Sipoš vraća prednost Mađarima iz kontre.

3. minut - 15:15 - Fenomenalno je Cupara odbranio zicer, dok za naš tim pogađa Vejin.

2. minut - 14:15 - Dva minuta suspenzije zaradio je Orbović, a Mađari postižu gol iz semderca koji je realizovao Mate. Ne koristi Srbija napad, preko gola je šutirao Đorđić

1. minut - 14:14 - Počelo je drugo poluvreme. Naša reprezentacija je uspela da poravna rezultat posle pogotka Lazara Kukića

I POLUVREME

30. minut - 13:14 - Isključenje za Mađare!

29. minut - 13:14 - Fantastičan je Uroš Borzaš. Iskoristio je naš pivotmen pravovremeno dodavanje i postigao važan gol

28. minut - 12:14 - Odlična akcija Kukića i Vorkapića. Krilo naše selekcije je faulirano pa će Srbija dobiti sedmerac. Uspešan sa sedam metara bio je Nemanja Ilić

27. minut - 11:14 - Bravo za Uroša Borzaša, sjajan udarac ispod bloka. Ipak, Mađarska ekspresno postiže gol sa krilne pozicije i vraća najveću prednost.

26. minut - 10:13 - Plus tri za Mađarsku. pogađaju sa pozicije pivota

24. minut - 10:12 - Sjajna odbrana Dejana Milosavljeva. Toni Đerona je zatražio minut odmora.

23. minut - 10:12 - Strašan pogodak Boda. Odlično je šutirao sa devet metara i pogodio mrežu Milosavljeva.

22. minut - 10:11 - Pogađa Banhidi, novi gol za pivota Mađarske, ali Dragan Pešmalbek ekspresno uzvraća i smanjuje vođstvo.

21. minut - 9:10 - Sedmerac za našu selekciju izveo je Nemanja Ilić i pogodio.

20. minut - 8:10 - Branii Dejan Milosavljev! Kada je najpotrebnije naš čuvar mreže se istakao. Uspeli smo da saačuvamo mrežu sa igračem manje. Isključen je na 2. minuta Sipoš

18. minut - 8:10 - Lako i lepo završena akcija. Pravovremenu loptu iskoristio je Rošta. Mađari ponovo imaju +2

17. minut - 8:9 -  Skoro sedam minuta je naš tim bio bez gola, ali to prekida Lazar Kukić.

16. minut - 7:9 - Novi gol za Mađarsku postiže Bodo, takođe sa mesta pivota. Prvi put naš rival ima +2

15. minut - 7:8 - Pokušao je Lazar Kukić sa svoje pozicije, ali je njegov udarac zaustavljen

14. minut - 7:8 - Pogađa i Rošta. Sada Mađarska ima rezultatsku prednost. Serija našeg protivnika od 3:0

13. minut - 7:7 - Lekaj prolazi kroz sredinu i postiže gol za izjednačenje. Mađari koriste igrača više

12. minut - 7:6 - Smanjuju Mađari sa bekovske pozicije, a dva minuta kazne dobija Mijajlo Marsenić

11. minut - 7:5 - Prvi gol iz igre, a drugi na meču za Nemanju Ilića. Odlično deluju Orlovi za sada.

10. minut - 6:5 - Pogađa Sita iz koraka. Milosavljev je bio nemoćan. Na drugoj strani ponovo je za naš tim bio precizan Uroš Borzaš. Treći gol za beka naše reprezentacije.

9. minut - 5:4 - Nova prednost za naš tim. U kontri pogađa Vorkapić sjajnim lob udarcem.

8. minut - 4:4 - Iskupio se Borzaš za grešku i svojim drugim golom izjednačio rezultat.

7. minut - 3:4 - Prvo vođstvo Mađarske, pogodio je Zoltan Sita posle greške Borzaša.

5. minut - 3:3 - Isključenje za naš tim. Vorkapić je u kretnji povukao za dres beka Mađarske i moraće na dvominutnu pazu. Lekaj postiže novi gol za Mađare

4. minut - 3:2 - Izjednačenje Mađarskoj donosi Mate iz sedmerca. Prednost našoj selekciji vraća Uroš Borzaš

3. minut - 2:1 - Uspevaju Mađari da izjednače preko Sipoša, dok je na drugoj strani naša selekcija zaradila sedmerac. Siguran sa penala bio je Nemanja Ilić

2, minut - 1:0 - Imala je Mađarska sedmerac, ali je na visini zadatka bio Milosavljev koji je zaustavio udarac Lekaja!

1. minut - 1:0 - Utakmica je počela. Orbović je preuzeo odgovornost i promašio, ali je već u narednom napadu Vukašin Vorkapić pogodio za vođstvo našeg tima.

SRBIJA: Cupara, Vorkapić, Abutović, Borzaš, Milosavljević, Radivojević, N. Ilić, Pušica, V. Ilić, Orbović, Vejin, Kukić, Đorđić, Pešmalbek, Marsenić, Milosavljev.

MAĐARSKA: Palašič, Bartuš, Sipoš, Boka, Krakovski, Ligetvari, Mate, Fazekaš, Banhidi, Sita, Ančin, Bodo, Ilić, Rošta, Lekai, Hanuš.

PRE MEČA

Izabranici Tonija Đerone su u prvom kolu ostavili snažan utisak, pošto su remizirali protiv Islanda rezultatom 27:27. Orlovi su tokom čitavog duela bili bolji rival, a na 40 sekudni do kraja im je izmakla i pobeda.

Naime, prvo su Islanđani iskoristili napad, da bi na 10 sekundi do kraja loptu izgubio Đorđić i omogućio skandinavskoj selekciji da dođe do boda.

U grupi sa našom selekcijom nalazi se još i selekcija Crne Gore.

Podsećanja radi, u meču prvog kola Mađarska je savladala Crnu Goru rezultatom 26:24.

Pred ovaj duel, slektor Toni Đerona naveo je da je sve u našim rukama.

- Pre nego što smo otišli na spavanje, stručni štab je pogledao utakmicu sa Islandom kako bismo uradili adekvatnu analizu. Kratki video snimci koji pokazuju šta treba da se ispravi su napravljeni i sada imamo sastanke pojedinačno sa igračima kako bismo ih zajedno sagledali. Nema se previše mogućnosti da se pogleda baš sve što bi trebalo, znali smo da će biti teško. Na kraju, osvojili smo jedan bod što znači da je i dalje sve u našim rukama. Možda smo propustili priliku, ali treba da se fokusiramo na dobre stvari koje smo uradili - istakao je Đerona za sajt RSS.