Francuzi prvi finalisti EP: Olimpijski šampion posle drame i majstorije Prandija savladao fenomenalnu Švedsku

L. I.

Perfektan meč..

• 0
Rukometna reprezentacija Francuske Foto: Tanjug.rs/AP

Rukometna reprezentacija Francuske je prvi finalista ovogodišnjeg Evropskog prvenstva. Karabatić i drugovi su posle velike drame savladali Švedsku posle produžetka rezultatom 34:30, dok je regularni tok završen rezultatom 27:27.

Olimpijski šampioni su bolje otvorili meč, poveli sa 12:5 na sredini prvog dela, i mnogi su već tada očekivali da će rutinski završiti posao. Francuzi su na pauzu otišli sa prednošću od šest golova, a tada je na semaforu stajalo 17:11.

Ipak, u drugom poluvremenu aktuelni evropski šampion je uspeo da se vrati, a u finišu susreta čak i da preuzme vođstvo. Tada na scenu stupa fenomenalni Prandi koji u poslednjim trenucima pri rezultatu 27:26 za Švedsku postiže nestvaran pogodak i šalje utakmicu u produžetak.

U dodatnih pet minuta "trikolori" su imali više snage i utakmicu rešili u svoju korist.

Što se golgeterskog učinka tiče, u pobedničkom timu su se istakli Deska sa osam i Mem sa šest pogotka, dok su u poraženom timu raspoloženi bili Klar sa devet i Vane sa pet pogotka.

Protivnik Francuzima u borbi za zlato biće pobednik meča Danska-Nemačka, koji je na programu od 20.30 časova.