≫

Lana Pudar nastavlja da ispisuje istoriju, osvojila bronzu na Svetskom prvenstvu!

S. I.

Druga na svetskim šampionatima

• 2
Lana Pudar Foto: Tanjug / AP

Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar drugi put u karijeri se okitila medaljom na Svetskom prvenstvu, pošto je u Dohi u finalu trka na 200 metara leptir zauzela treće mesto!

Plivačica iz Mostara je trku okončala sa vremenom 2.07.92 pa je tako nastavila sa nizom medalja započetim pre nekoliko godina! Podsetimo, ona je u rumunskom Otopeniju osvojila bronzu na Evropskom prvenstvu u oistoj disciplini 2023.

Na aktuelnom Svetskom prvenstvu ona je završila iza Laure Stivens i Dankinje Helene Rozendal Bah koje su ostvarile rezultate 2:07.35 i 2.07.44. Pudar je do bronze došla sa vremenom 2:07.92.

Lana ima samo 18 godina i još 2021. godine je na SP u Abu Dabiju takođe došla do bronze u istoj disciplini. Osim toga, u Rimu je 2022. godine bila šampion Evrope, a na 100 metara leptir bronzana.