Srpski strelac Lazar Kovačević osvojio 11. mesto na Svetskom kupu u Granadi

L. I.

Kovačević je pre dvadeset dana na Svetskom kupu u Kairu osvojio bronzu.

• 0
Lazar Kovačević Foto: MN Press / Ivica Veselinov

Srpski strelac Lazar Kovačević osvojio je danas 11. mesto u disciplini vazdušna puška na drugom Svetskom kupu u Granadi.

Kovačević je u kvalifikacijama pogodio 630 krugova, ali to nije bilo dovoljno za plasman u finale. Najbolji rezultat u kvalifikacijama ostvario je Norvežanin Ole Martin Halvorsen sa 633,9 krugova.

Prvo mesto u finalu osvojio je Čeh Jirži Privratski, koji je pogodio 251,8 krugova. Drugo mesto pripalo je Ištvan Peni iz Mađarske, dok je treći bio Italijan Edoardo Bonaci.

Srbiju je na Svetskom kupu u Granadi predstavljao i Damir Mikec, koji je osvojio 13. mesto u disciplini vazdušni pištolj.