≫

Nakon Kupa Radivoja Koraća odigran večiti derbi u rukometu: Videli smo veliku dramu u završnici

S. P.

Uzbudljiva utakmica viđena u Večitom derbiju

• 0
RK Crvena zvezda - RK Partizan Foto: VM / MN PRESS PHOTO

Rukometni klubovi Crvena zvezda i Partizan su odigrali nerešeno, rezultatom 31:31 (15:16), u 16. kolu Superlige Srbije, u utakmici koja se održala u Sportskom centru "Šumice".

Crveno-beli su dominirali u napadu na početku meča, stekavši četiri gola prednosti u nekoliko trenutaka. Međutim, crno-beli su se uzdigli u finišu prvog poluvremena, poboljšavajući svoju defanzivnu igru i okrenuli rezultat u svoju korist, vodeći sa 16:15.

Drugo poluvreme je obeleženo promenljivom igrom oba tima, uz rezultatsku klackalicu sa po gol ili dva prednosti na obe strane.

Napetost je dostigla vrhunac u završnici meča kada je Zvezda postigla gol iz sedmerca, postavivši konačan rezultat od 31:31.

U sledećem kolu, Partizan će se suočiti sa ekipom Radničkog iz Kragujevca, dok će Zvezda gostovati kod Uba.

Partizan trenutno zauzima četvrto mesto sa 22 boda, dok je Zvezda na sedmoj poziciji sa 15 bodova.

Mihailo Šljukić se istakao kao najefikasniji igrač Zvezde sa šest postignutih golova, dok je Uroš Kojadinović sa Partizana bio najefikasniji sa deset golova.