Srbi bez zapaženijih rezultata drugog dana ISAS kupa

S. P.

Turnir se održava u Dortmundu...

• 0
Streljaštvo Foto: Streljački savez Srbije

Srpski strelci su izborili dva plasmana u finala drugog dana turnira u Dortmundu (ISAS kup), ali ovaj put su ostali bez medalja.

Teodora Vukojević je vazdušnom puškom osvojila četvrto, a Lazar Kovačević peto mesto.

Vukojevićeva je u finale ušla kao sedma u kvalifikacijama. Bila je dugo u borbi za medalje, ali je ipak ostala na četvrtom mestu. Kovačević je posle kvalifikacija bio šesti, a u finalu je postigao za jedno mesto bolji plasman.

Prvog dana turnira na kome učestvuju strelci iz 30 zemalja, Kovačević je osvojio bronzu, a Vukojevićeva peto mesto.

Danas su, kao i u subotu, dominirali strelci iz Indije, osvojivši obe zlatne medalje puškom. Drugi dan za redom, u ženskoj konkurenciji trijumfovala je Ramira Ramita. Kod muškaraca najuspešniji je bio je Rudrankš Patil. Oboje su bili najprecizniji i u kvalifikacijama.

Turnir se nastavlja takmičenjem miks timova, u kome će Srbiju predstavljati mešoviti par Milenko Sebić/Andrea Arsović.

Vazdušna puška, muškarci: 1. Divajnaš Sing (Indija) 254,4, 2. Rudrankš Patil (Indija) 252,4, 3. Maks Olenburger (Nemačka) 230,1...5. Lazar Kovačević (Srbija) 188,5... Kvalifikacije: 1. Patil (Indija) 633,5... 6. Kovačević 630,6... Sebić nije završio kvalifikacije.

Vazdušna puška, žene: 1. Ramita Ramita (Indija) 254,1, 2. Kjara Leone (Švajcarska) 253,8, 3. Hana Bilmejer (Nemačka) 230,6, 4. Teodora Vukojević (Srbija) 208,0...Kvalifikacije: 1. Ramita (Indija) 630,3... 7. Vukojević 628,2... 33. Andrea Arsović 619,5...