Nije imala sreće: Zorana Arunović osma na Svetskom kupu u Bakuu

S. P.

Naša legendarna streljačica ostala je bez podijuma

• 0
Zorana Arunović Foto: Streljački savez Srbije

Zorana Arunović je zauzela osmo mesto u finalu takmičenja vazdušnim pištoljem na Svetskom kupu u Bakuu.

Arunovićeva, osvajač 33 medalje na sezonskim i finalnim turnirima Svetskog kupa, je na početku finala bila u “zlatnoj sredini”, na četvrtom ili petom mestu. Ali, posle 12. hica pala je na osmu poziciju i završila takmičenje. Vrlo malo joj je nedostajalo da ostane u finalu. Samo 0,2 kruga je zaostajala za u tom trenutku sedmoplasiranom, Korejkom Đin Jang, koja se spasila ispadanja, a kasnije osvojila peto mesto.

Ubedljivo je trijumfovala Francuskinja Kamil Jedrzejevski, sa vrednih 243,0 kruga.

Zorana je završila učešće na SK u Bakuu. Naši strelci puškom startuju sledeće nedelje, u takmičenjima MK puškom iz trostava. Eliminacije za prvi od dva ženska trostava u Bakuu su, ukoliko ne dođe do promene satnice u utorak, a kvalifikacije u sredu.

Vazdušni pištolj, žene, finale: 1. Kamil Jedrzejevski (Francuska) 243,0, 2. Jeđi Kim (Južna Koreja) 241,0, 3. Ranksin Điang (Kina) 219,0... 8. Zorana Arunović 115,3.