Fenomenalan uspeh: Nemanja Majdov osvojio srebro na Svetskom prvenstvu u džudou!

S. T.

I to u godini Olimpijskih igara u Parizu

• 2
Nemanja Majdov Foto: Arenasport

Sjajni srpski džudista, Nemanja Majdov osvojio je danas srebrnu medalju u kategoriji do 90 kilograma na Svetskom prvenstvu u Džudou u Abu Dabiju. On je na zlatni poen izgubio u finalu od Gokija Tadžime iz Japana.

Vođena je velika borba od početka do kraja, a nije bilo pobednika u regularna četiri minuta. Tek u nastavku je pala odluka kada je Japanac uspeo da napravi zahvat kojim je stigao do svetskog trona.

Na putu do finala, Nemanja je posle prvog kola u kojem je bio slobodan uspeo da savlada Klementa iz Češke, a potom i Ačildijeva iz Turkmenistana, dok je mesto u polufinalu zavredio pobedom nad Silvom Moralesom sa Kube.

Tamo je na kraju bio bolji od Karamnoba Sagaipova iz Libana, što mu je zagarantovalo medalju.

Treba napomenuti da je Nemanja evropski prvak iz Monpeljea prošle godine, dok je prvak sveta bio u Budimpešti 2017. godine.