Srbija nije imala sreće sa kuglicama, Orlovi u grupi smrti na Evropskom prvenstvu 2026.

S. I.
S. I.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 3

Rukometna reprezentacija Srbije igraće na Evropskom prvenstvu u grupi A protiv Nemačke, Španije i Austrije, odlučeno je žrebom u Herningu.

Srbija je dobila izuzetno tešku grupu, u kojoj su olimpijski vicešampion Nemačka, kao i treća sa Igara Španija, protiv koje su "orlovi" igrali u kvalifikacijama za EP. Da bi prošla u drugu fazu takmičenja, Srbija mora da osvoji jedno od prva dva mesta.

EP će biti održano od 15. januara do 1. februara naredne godine u Danskoj, Švedskoj i Norveškoj.

Grupe A i B igraće se u danskom gradu Herningu, grupe C i D u glavnom gradu Norveške Oslu, a u Švedskoj će se igrati grupe E i F, u Malmeu, odnosno Kristijanstadu.

Plasman u narednu fazu takmičenja izboriće po dva najbolja plasirana tima iz svake grupe koji prenose dalje osvojene bodove. Zatim se formiraju dve polufinalne grupe sa po šest selekcija, a u polufinale će po dve najbolje reprezentacije iz obe grupe.

Titulu prvaka Evrope braniće Francuska.

Kompletan žreb:

Grupa A: Srbija, Nemačka, Španija, Austrija

Grupa B: Danska, Portugal, Severna Makedonija, Rumunija

Grupa C: Francuska, Norveška, Češka, Ukrajina

Grupa D: Slovenija, Farska Ostrva, Crna Gora, Švajcarska

Grupa E: Švedska, Hrvatska, Holandija, Gruzija

Grupa F: Mađarska, Island, Poljska, Italija.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Čika Joca je život posvetio klubu iz Inđije, ali duša mu krije strašnu tragediju

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Miki

    15. maj 2025 | 21:26

    Mi smo uvek u grupi "smrti".

  • Dejo

    15. maj 2025 | 20:41

    I bre, grupa smrti! Kakva glupost! Ovo je najgluplji izraz koji se koristi za jake grupe od strane novinara. Kao da se ubijaju oni koji ne pobede. Ako budu igrali kao na prethodnim prvenstvima, svaka grupa nam je jaka i ,,smrtonosna". A šampion se postaje ako te nije strah od nijedne grupe i nijednog protivnika.

  • DDF

    15. maj 2025 | 20:10

    Srbija na EP i SP sluzi protivnicima kao"sparing"...sa SP vraticemo sa"🥔"bodova

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA