
Srbi u finalu Lige šampiona: Milosavljev kao hobotnica čuvao Berlin koji je igrao bez najboljeg igrača sveta!
Nastavlja se prava bajka Fihse Berlina iz Nemačke. Nakon što su postali prvaci svoje zemlje, oni su uspeli i da se plasiraju u veliko finale EHF Lige šampiona, gde čekaju boljeg iz duela Barsleona - Magderburg. Oni su bili bolji od Nanta sa 34:24 i to nakon sjajne partije srpskog golmana Dejana Milosavljeva.
Imao je peh Berlin na ovom meču, pošto je Matias Gidsel isključen posle samo devet minuta igra, pošto je neoprezno startovao na Kluadija Odriozolu. Činilo se da će Berlin to da uzdrma, ali se razgoropadio naš golman Dejan Milosavljević.
On je odličan bio u prvih devet udaraca, čime je doneo ključnu prednost svom timu.
Gidsel je inače uspeo da postigne i dva gola za tih devet minuta. Najefikasnji je bio Frejhofer sa 10 pogodaka, Liglejn je imao pet, a Anderson sedam. Naš Mijajlo Marsenić je postigao jedan gol, ali je bio izuzetan u odbrani.
Kod Nanta je anjbolji bio Turnat sa šest golova, dok je Rivera postigao četiri.
(Telegraf.rs)
Video: Profesorka Ilić o šahovskom turniru
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.