
Jusein Bolt izdvojio trojicu omiljenih srpskih sportista: "Novak na prvom mestu, a onda..."
U razgovoru za RTS, legendarni Jusein Bolt govorio je o sportistima koji su mu uzor i čiji uspesi ga inspirišu, ističući da ga srpski asovi ne ostavljaju ravnodušnim.
Posebnu pažnju posvetio je Novaku Đokoviću, Nikoli Jokiću i Nemanji Vidiću, koje je označio kao lične favorite, iako otvoreno navija za Golden Stejt i Mančester junajted.
- Postoje tri momka koja se izdvajaju – to su Đoković, jedan od najboljih tenisera, ako ne i najbolji svih vremena, Nikola Jokić iz Denver Nagetsa, bez obzira što navijam za Golden Stejt voriorse i jedan od najvećih za mene, igrao je za moj omiljeni klub Mančester junajted, Nemanja Vidić koji ima posebno mesto u mom srcu - izjavio je Bolt.
Bolt je otkrio da mu je životni cilj bio da se nađe uz rame sa sportskim ikonama poput Džordana, Alija i Pelea, te da je upravo ta težnja oblikovala njegovu posvećenost sprintu.
- Majkl Džordan, Muhamed Ali, Pele – to je bio moj san, da budem najbolji u svom sportu. Kada ljudi govore o legendama u sportu, da govore o meni. I to je razlog zato što sam vredno radio i rešio da postanem jedan od najboljih sprintera na svetu - zaključio je legendarni sprinter.
(Telegraf.rs)
Video: Karaičić posle poraza od FMP-a
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.