Crna Gora rastužila Srbiju posle čuda sa Španijom, sada je put do četvrtfinala SP mnogo komplikovaniji

S. G.
S. G.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Rukometašice Crne Gore savladale su Island 36:27 (14:11) u prvom meču glavne runde Svetskog prvenstva, odigranom u "Vestfalenhaleu" pred 5.000 gledalaca i tako dodatno zakomplikovale situaciju u grupi u kojoj je Srbija.

Na krilima nepogrešive Dijane Trivić, koja je postigla 7 golova, Crna Gora je kontrolisala igru, uz odličan doprinos Đurđine Jauković (5 golova), Tatjane Brnović (7), Matee Pletikosić (3) i Jelene Vukčević (3). Golman Armel Atingre upisala je šest odbrana, dok su Ivana Godeč i Elena Mitrović takođe doprinosile rezultatu.

Island je uspeo da priđe na minus dva pred kraj prvog poluvremena, ali je Crna Gora od starta drugog poluvremena nametnula svoj ritam i brzo stigla do dvocifrene prednosti, zadržavajući kontrolu do kraja.

Sledeći izazov za "lavice" biće duel sa Nemačkom, dok će odlučujući meč za plasman u četvrtfinale biti protiv Srbije u subotu.

U preostalom meču prvog kola sastaće Nemačka - Farska ostrva od 20.30 časova.

Srbija, Nemačka i Crna Gora imaju po četiri boda u grupi, Španija i Farska ostrva imaju po dva, dok je Island bez bodova.

U drugom kolu, 4. decembra, igraće: Srbija - Farska ostrva (15.30 časova), Crna Gora - Nemačka (18) i Island - Španija (20.30).

(Telegraf.rs)

Video: Evrogolom Ivanića Zvezda pobedila OFK

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA