Rukometaši Portugalije ostvarili istorijski uspeh protiv moćnih Šveđana

S. G.
S. G.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Rukometna reprezentacija Portugalije zauzela je peto mesto na Evropskom prvenstvu, pošto je danas u danskom Herningu pobedila selekciju Švedske rezultatom 36:35 (16:16).

Najefikasniji u reprezentaciji Portugalije bio je Martim Košta sa devet golova, dok je Fransisko Košta postigao sedam.

U selekciji Švedske istakao se Lukas Sandel sa osam golova.

Portugalija je prvi put u istoriji završila EP na petom mestu, a do sada joj je najbolji plasman bio iz 2020. godine, kada je bila šestoplasirana.

Rukometaši Nemačke i Hrvatske igraju večeras od 17.45 u prvom polufinalu EP, dok će se od 20.30 sati sastati Danska i Island.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Elšnik: "Pogotovo kad sudija nešto u**** onda je najjača atmosfera"

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Srbin

    30. januar 2026 | 19:01

    Hteo bih da pozdravim novinare, komentatore i strucne konsultante pogotovo onog Strajnica i da ih podsetim sta su pricali posle utakmice Srbija- Nemacka kada smo pobedili Nemce. Kako se Srbija budi, da osvajamo Evropsko, kako postajemo sila bla, bla, blaaaa a nas posle svi omlatise a Nemci ce osvojiti Evropsko. Ovom prilikom bi ih sve zamolio da ako prenose neku utakmicu to i da rade a ne da seru i prave se pametni i da oni nekom sole pamet. Oni nisu strucnjaci za sve nego samo treba da izvestavaju ono sto je neko uradio i napravio a da li je to dovoljno za nesto nisu oni placeni da sude

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA