Sve je gotovo, formira se Regionalna liga, samo jedna stvar nije poznata!
Predstavnici rukometnih saveza Srbije, Severne Makedonije i Crne Gore održali su zajednički sastanak na kojem je glavna tema bila formiranje Regionalnih liga u muškoj i ženskoj konkurenciji.
Kako je saopštio Rukometni savez Srbije, tokom sastanka razmatrani su različiti modaliteti organizacije takmičenja, uključujući više modela ligaškog sistema, sa ciljem unapređenja kvaliteta rukometa, povećanja konkurentnosti i jačanja regionalne saradnje.
- Svi učesnici sastanka izrazili su čvrst i jedinstven stav da zajedničke lige treba da počnu već od septembra tekuće godine, uz visok nivo organizacije i profesionalnih standarda. Konačna odluka o formatu takmičenja biće doneta na narednom sastanku, koji je planiran za april u Skoplju, kada će biti usaglašeni svi ključni detalji i definisan konačan model liga. Na navedeni sastanak biće pozvani i predstavnici klubova, kako bi aktivno učestvovali u procesu donošenja odluka - naveo je RSS.
Dodaje se i da rukometne federacije nastavljaju intenzivnu komunikaciju i saradnju u cilju realizacije ovog značajnog projekta za razvoj rukometa u regionu.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Skok Ivane Španović za visoko 6. mesto na SP, ona je najbolja Evropljanka u troskoku
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
majda
e jake lige i drzava..sprdnja u reziji albanaca
Podelite komentar
Дејан Младеновић
Не никако они су наши непријатељи,признали су независност КиМ
Podelite komentar