Jedna od najtalentovanijih i najlepših srpskih odbojkašica odlazi, seli se u Ameriku i nastavlja karijeru

S. I.
S. I.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 5

Jedna od najtalentovanijih odbojkašica u Srbiji na mestu korektora Adriana Kostadinović, na kraju sezone napustiće Železničar iz Lajkovca i u narednom periodu će pohađati koledž Nju Meksiko i nastupati za ekipu Lobosa, objavljeno je u četvrtak.

Devojka koja je nedavno napunila 18 godina potpisala je ugovor u danu kada je sa juniorskom ekipom pobedila sastav Lotusa iz Čačka sa 3-0. Naravno, ona se tokom ove i nekih prethodnih sezona nalazila i pri prvom timu i bila učesnica brojnih velikih uspeha.

Tako je Adriana u prošloj kampanji postala šampionka Srbije, kao i viceprvakinja u Kupu. Ima i dva druga mesta u Superkupu, jedno u Kupu i dva polufinala Superlige Srbije, još 2023. i 2024. godine, kada je imala samo 15 i 16 godina!

Ona je članica i mlađih reprezentativnih selekcija, a tokom 2024. je sa selekcijom do 18 godina bila bronzana na Balkanu.

Adriana Kostadinović Foto: MN Press / Ivica Veselinov

Tokom aktuelne kampanje je u Železničaru stekla i iskustvo u Ligi šampiona, gde je na pet odigranih mečeva osvojila 21 poen. Ove sezone je ostvarila i učinak od 97 poena u Superligi Srbije.

Pred njom je svakako budućnost, a mi se nadamo da će ići putem Jovane Zelenović, koja sa uspehom igra na koledžu i redovno dobija poziv u nacionalni tim Srbije u prethodnom periodu.

Adriana Kostadinović je samo jedna u nizu srpskih odbojkašica koja je otišla na koledž u prošle dve do tri godine.

(Telegraf.rs)

Video: Konferencija za medije OFK Beograda i Radnika Surdulice nakon povratka na Omladinski stadion

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Živorad

    10. april 2026 | 18:49

    Sva deca nam odoše... Da li nešto radi Odbojkaški savez da to spreči?!

  • Stefan78

    11. april 2026 | 00:59

    Svaka cast! Ne, nego ce da ostane u Lajkovcu. Gleda dete napred i sta je dobro za nju, obrazovanje i karijeru. Svaka cast i ovim ljudima sto salju decu dalje!

  • Postar

    11. april 2026 | 08:14

    Ne okreci se sine.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA