Partizan zvanično u Ligi šampiona!
Predlog proširenja Lige šampiona u rukometu na 24 ekipe je prihvaćen, te je tako Partizan i zvanično postao član elitnog takmičenja!
Među 27 prijava za elitno klupsko takmičenje u Evropi, EHF je odbacio nade Tatabanje (Mađarska), Valura (prvaka Islanda) i Elveruma (vicešampiona Norveške).
Interesantno, Srbija nije imala predstavnika u Ligi šampiona punih 11 godina, kada je poslednji put Vojvodina nastupala u elitnom takmičenju, ali se nije proslavila. U sezoni 2015/16 odigrala je 10 mečeva, osam je izgubila i u dva je trijumfovala.
Sada je poznato i zvanično ko će nastupati:
Zagreb (Hrvatska), Olborg (Danska), Barselona (Španija), PSŽ (Francuska), Magdeburg (Nemačka), Vesprem (Mađarska), Kolštad (Norveška), Industrija Kilce (Poljska), Sporting (Portugalija), Dinamo Bukurešt (Rumunija), Melsungen (Nemačka), Orhus i GOG Gudme (Danska), Nant i Monpelje (Francuska), Fukse Berlin (Nemačka), OTP Bank PIK Seged (Mađarska), Vardar (Sev. Makedonija), Porto (Portugalija), Celje Pivovarna Laško (Slovenija), PARTIZAN (Srbija), Krins-Lucern (Švajcarska) i Kristijanštad (Švedska).
(Telegraf.rs)
Video: Luka Dončić video baklju na zgradi, pa se oduševio u Bloku 70!
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
helga
sta je sa albanke..hoce li se i njima kupiti ucesce kao i u kosarci..znal se sta ??
Podelite komentar
Lemi
Uz koji topovski udar Partizan ovo ladno osvaja!!!!
Podelite komentar
Karma
Uz haos topovske udare i prekid do titule po navici,jednog dana kada dodje red u ovoj zemlji necete postojati na mapi
Podelite komentar