Slovenija razbila odbojkaše Srbije u Beogradu, evo na kom mestu Orlovi završavaju Ligu nacija

S. I.
S. I.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 2

Dve pobede Slovenije u razmaku od tridesetak minuta. Nakon što su mladi košarkaši izgubili od suparnika u finalu Evrobasketa do 20 godina u Ljubljani i Areni Stožice, i u Beogradskoj areni je Slovenija bila bolja od odbojkaša Srbije 3-0 (25:19, 25:21, 25:22) za kraj Lige nacija, makar kada smo mi u pitanju.

Na taj način, Orlovi su saznali da će završiti LN kao 10. ili 11. na tabeli sa skorom 5-7, odnosno 16 osvojenih bodova. Konačan plasman zavisiće od večerašnjeg meča Bugarske i Francuske, u kojem trijumf Bugara, koji su favoriti, ili pobeda Francuza 3-2, donose Srbiji deseto mesto.

Slovenija je bila motivisanija da slavi, te dođe do skora 10-2, te će u zavisnosti od rezultata duela SAD - Poljska, oni biti drugi ili treći tim na tabeli!

Naš tim nije imao motivaciju u ovom okršaju, pošto smo u subotu, porazom od Nemačke, saznali da više nemamo šanse da se domognemo finalnog turnira.

Na isti su otišli Japan, Slovenija, Poljska, Italija, SAD, Turska, Kina, a poslednje mesto zauzeće Ukrajina ili Bugarska.

Inače, Mujanović i Možič predvodili su Slovence protiv nas sa 17 i 14 poena, dok su za Srbiju Veljko Mašulović i Perić osvojili 15 i 11.

Sledeće nedelje na programu je završni turnir Lige nacija za dame, a naredne i za muškarce. Krajem avgusta i tokom septembra na programu su Evropska prvenstva u obe konkurencije.

(Telegraf.rs)

Video: Skandal na večitom derbiju: Trener Partizana sramotno vređao svoje odbojkašice na tajmautu

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA