Srpska nada zaustavljena na startu Rolan Garosa posle epskog preokreta, propustila dve meč lopte

• 0
Mia Ristić Foto: Telegraf.rs

Mlada srpska teniserka, Mia Ristić, poražena je u prvom kolu Rolan Garosa za juniorke, od Francuskinje, Dženi Lim, sa 2:1 u setovima (6:2, 6:7, 2:6).

Talentovana 17-godišnjakinja, kojoj predviđaju veliku budućnost, bolje je otvorila meč i prvi set uspela da osvoji sa ubedljivih 6:2. Nastavila je sa sjajnpom igrom i u drugom setu, a pri rezultatu 5:4, propustila je dve meč lopte.

Ipak, u finišu drugog seta, usledio je pad koncentracije, te je mlada francuska teniserka došla do izjednačenja (7:1).

Osvojeni set, dao je "krila" Francuskinji rođenoj 2005. godine, koje je na kraju osvojila i treći set, sa 6:2, i tako došla do trijumfa i plasmana u drugo kolo.

Podsetimo, ranije tokom dana, učešće na Rolan Garosu za juniorke završila je još jedna srpska tenierka, Darja Suvirdjonkova, koja je poražena od Ele Mekdonald sa 2:0.