• 0

Troicki preslišao Nemca, Krstin iznenadio Italijana: Srbi pobedama počeli kvalifikacije za Rolan Garos

Nijedan od njih dvojice nije izgubio ni set

• 0

Srpski teniseri Viktor Troicki i Peđa Krstin uspešno su startovali u kvalifikacijama za drugi Grend slem sezone - Rolan Garos.
Viktor je u prvom kolu kvalifikacija savladao Nemca Kevina Kravijeca, 267. tenisera ATP liste sa 2-0, 6:3, 6:4 za sat i 13 minuta igre.

Peđa je iznenadio Italijana Lorenca Đustina, 157. tenisera sveta bez izgubljenog seta 6:4, 6:2 za sat i deset minuta tenisa. Krstin je kvalifikacije dočekao kao 209. igrač ATP liste.
Troicki je bolje servirao od svog rivala i daleko bolje je realizovao poene u svojim gemovima, ali je Kravijec posle pet gemova vodio 3:2 i imao brejk prednosti.
Viktor je ribrejkom vratio egal, da bi još jednom oduzeo servis protivniku u desetom gemu i bez izgubljenog poena uzeo prvi set. U drugom je poveo sa 3:1, pa se jedva odbranio od naleta Nemca i pritom spasao četiri brejk šanse.
Imao je u šestom gemu priliku da završi posao ali je tada Kravijec uspeo da se izvuče i ne izgubi svoj servis, što mu nije pomoglo jer je na kraju svakako poražen.
Krstin i Đustino su startovali uz "prasak" sa po brejkom za svakog od igrača da bi srpski igrač posle velike borbe u sedmom gemu stvorio ključnu prednost vrednu seta.
U drugom je uz dva brejka poveo 4:1, popustio je na trenutak u šestom, pa se trgao i još jednom napravio uzeo servis Italijanu za pobedu.
Troicki će u narednom kolu kvalifikacija igrati protiv Džejsona Kublera iz Australije, dok je Krstinov naredni rival Giljermo Garsija-Lopez. Oba meča se igraju 22. maja.
VIDEO - Viktor Trociki: Nadam se da će se Novak vratiti na pobednički niz