Rusi se raspucali za osminu finala: Egiptu je malo jedan Salah, Zbornaja dala 8 golova u dva meča! (VIDEO)

Traljav potez defanzivca je bio koban za Egipat, koji se dugo dobro držao!

• 11

Fudbaleri Rusije nastavili su sa sjajnim partijama na Mundijalu, pao je i Egipat sa 3:1.

Posle 5:0 protiv Saudijske Arabije, nisu se ni Egipćani dobro proveli protiv Zbornaje, malo je jedan Salah, i to rovit, posle relativno duge pauze nakon povrede u finalu Liga šampiona.

Dugo su mirovale mreže, u prvom poluvremenu šanse nisu korišćene, ali je 15 minuta dobre akcije bilo dovoljno Rusima da presude.

Lepu su uvertiru Rusi napravili za nokaut fazu, iako ih tamo čekaju najverovatnije Portugalci ili Španci iz grupe B. Sa druge strane, za Egipćane je sam plasman na Mundijal dovoljna satisfakcija, igraće za svoju dušu protiv Saudijske Arabije.

U drugom meču 2. kola grupe A, u sredu će Urugvaj i Saudijska Arabija igrati od 17 časova.

Jasno je ko jedini zanima Egipćane Foto: Tanjug/AP

Rusija - Egipat 3:1

(Fati 47ag, Čerišev 59, Dzjuba 62 - Salah 73p)

Rusija: Akinfejev, Fernandeš, Kutepo, Ignjaševič, Žirkov (od 86. Kudrjašov), Gazinski, Zobnin, Samedov, Golovin, Čerišev (od 74. Kuzjajev), Dzjuba (od 79. Smolov)

Egipat: El Šenavi, Abdel Šafi, Hegazi, Gabr, Fati, Elneni (od 64. Varda), Hamed, Trezege (od 68. Sobhi), Said, Salah, Mohsen (od 82. Kahraba)

TOK MEČA

Na krilima startne petarde, Rusi su krenuli jako u meč, pa su Golovin i Ignjaševič prvi testirali reflekse El Šenavija.

Trudili su se Egipćani da dobro sačuvaju Dzjubu, sprečavan je da primi loptu, dok je Egipat u startnih 20 minuta mali nalet imao kada je napravljena mini serija kornera.

Kako je autogol obeshrabrio Egipćane Foto: Tanjug/AP

Otvoreno se igralo, probao je i Trezege da matira Akinfejeva, pa je uzvratio Čerišev sa 22 metra preko prečke.

Sredinom poluvremena je splasnula igra iako se sa obe strane nastupilo otvoreno, a prvi atraktivniji potez Mohamed Salah nam je pokazao tek u 44. minutu. Na petoparcu je okrenuo Žirkova i šutirao uz okvir gola.

Dzjuba je bio džoker protiv Arabije, sada je opravdao startersko mesto! Foto: Tanjug/AP

Otišlo se na pauzu sa pravednih 0:0, ali je sjajan 15-minutni talas u nastavku bio dovoljan Rusima da razgale pun stadion u Sankt Petersburgu.

Ruku na srce, Fati je razigrao Ruse autogolom, prilično nespretnim kada je preusmerio loptu u mrežu pri prilično slabom šutu rivala. Onda je Čerišev jednu školsku akciju sa krila pretvorio u pogodak na petercu, da bi Dzjuba konačno presudio u 62. minutu.

Stop za Salaha Foto: Tanjug/AP

Loptu mu je poslao Kutepov i mala snalažljivost u srcu šesnaesterca najavila je konačan rasplet.

Mala uteha za Egipat je gol Salaha iz penala, dosuđen posle adekvatne upotrebe VAR tehnologije, za faul na samoj ivici šesnaesterca.