Vozač Formule 1 i njegova supruga dali oko 17 miliona evra za jahtu
Zvezda Formule 1 i vozač Ferarija, Šarl Lekler, ponovio se novom super-jahtom italijanskog proizvođača "Riva", vrednom oko 17 miliona evra.
Lekler, koji trenutno zauzima treće mesto u generalnom plasmanu svetskog šampionata, preuzeo je ključeve 31 metar dugog plovila u brodogradilištu u La Speciji. Društvo mu je pravila supruga, influenserka Aleksandra Sent-Mle, koja je po starom običaju razbila bocu šampanjca o trup broda pre prve plovidbe.
Nova jahta nosi ime "Sedici" (Šesnaest na italijanskom), što je direktna posveta broju koji Lekler nosi na svom bolidu u Formuli 1. Interesantno je da je Šarl ovaj broj odabrao jer je rođen 16. oktobra.
Ovo nije prva "Riva" u njegovoj kolekciji. Lekler već poseduje nešto manji model "82' Diva", kao i "48' Dolceriva" koju je nazvao "Monza" – po čuvenoj stazi koja je dom njegovog tima, Ferarija.
Ova luksuzna jahta poseduje četiri kabine u kojima može da spava 10 osoba, 'beach club' zonu sa platformom za plivanje, najfinije materijale poput nameštaja marke Poliform...
Maksimalna brzina ove "morske zveri" je 28 čvorova, a s obzirom na to da je kompanija "Riva" jedan od sponzora Ferarija, nema sumnje da je saradnja bila prirodan sled okolnosti.
Lekler se smatra trećim najplaćenijim vozačem na svetu, sa godišnjom platom koja, uključujući bonuse, dostiže cifru od blizu 45 miliona evra.
(Telegraf.rs)
Video: Kakav promašaj u srpskom fudbalu
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.