ARSENAL JURIŠA KA TITULI: Siti pao na Emirejtsu, Volkot i Ture postigli golčine! (VIDEO)

Tobdžije golovima Volkota i Žirua slavili na Emirejtsu i pobegli direktnom konkurentu za titulu četiri boda

• 3

Fudbaleri Arsenala savladali su Mančester Siti  sa 2:1 (2:0) u derbiju 17. kola Premijer lige. Tobdžije su tako na najbolji način, u okršaju sa direktnim konkurentom svima stavili do znanja da su jedan od najozbiljnijih kandidata za titulu u novoj sezoni.

Strelci za londonski tim bili su Tio Volkot u 33. i Olivije Žiru u 45. minutu, dok je pogodak za Siti postigao Jaja Ture u 82. minutu.

Majstorija brzonogog napadača u 33. minutu donela je veliko slavlje navijačima na Emirejtsu. Prihvatio je loptu od Ozila na ivici kaznenog prostora iskosa sa leve strane i iznenada šutirao kada se niko nije nadao, a ponajmanje golman Sitija Džo Hart, koji je morao da vadi loptu iz mreže posle Vokotovog fantastičnog šuta.

Siti je primio drugi gol u najgorem mogućem trenutku za jednu ekipu - na isteku prvog poluvremena. Posle greške Mangale u pasu na svojoj polovini lopta je došla do fudbalera Arsenala koji su krenuli u brz protiv-udar. Ponovo je u ulozi asistenta bio Mesut Ozil, koji je idealno proigrao Žirua, koji je bio neumoljiv pred golom - 2:0 za Arsenal.

Do kraja utakmice Siti je uspeo da uvede meč u neizvesnu završnicu posle fenomenalnog gola Jaje Turea. Nešto slično uradio je u prvom poluvremenu Volkot, ali je Ture šutirao sa desne strane, ali levom nogom i iz prve. Pogodio je same rašlje i Peter Čeh nije imao nikakve šanse da odbrani neočekivani šut.

Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč za Siti.

Arsenal posle ovog trijumfa zauzima drugo mesto na tabeli sa 36 bodova, dva manje od lidera Lestera, ali i četiri više od trećeplasiranog Sitija.