Srbin strelac za Lacio, Milik postaje heroj Napolija (VIDEO)

Pobede domaćih timova u okviru subotnjeg programa Serije A

• 0

Fudbaleri Lacija pobedili su Peskaru sa 3:0 u četvrtom kolu Serije A i tako ostvarili drugi trijumf u sezoni.

Peskara je mogla da povede, ali je Ledijan Memušaj promašio penal.

Prvo poluvreme završeno je bez golova, a Lacio je prvu šansu imao u 57. minutu, kada je srpski reprezentativac Filip Djordjević promašio sa peterca. Njegov drug iz reprezentacije Sergej Milinković-Savić doneo je prednost Rimljanima 10 minuta kasnije, kada je glavom iskoristio pas Felipea Andersona.

Samo pet minuta kasnije Stefan Radu je takodje glavom povisio na 2:0, a konačni rezultat postignut je već u 76. minutu, kada je Čiro Imobile iskoristio "zicer" za 3:0. Lacio je trenutno četvrti sa sedam bodova, ali ima utakmicu više od rivala. Peskara je trenutno 12. na tabeli sa četiri boda.

Napoli je nešto kasnije bio bolji od Bolonje rezultatom 3:1 golovima Kaljehona i Milika.

Domaći tim je poveo u 16. minutu golom Španca, ali je Verdi izjednačio u 56. minutu.

Potom je usledio blickrig Milika u 67. i 78. minutu za siguran trijumf. Podsetimo, Bolonja je u finišu ostala sa igračem manje.