Skandal: Fudbaler sa Svetskog prvenstva uhapšen zbog nameštanja utakmica

D. U.
D. U.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Veliki skandal isplivao je u javnosti tokom Svetskog prvenstva, a vezan je za reprezentativca Obale Slonovače, Elija Vahija.

Napadač Slonova, koji igra za Nicu, uhapšen je 29. maja neposredno pred Svetsko prvenstvo u fudbalu, a razlog je navodna umešanost u nameštanje utakmica.

Kako prenosi Atletik, protiv njega je pokrenuta istraga zbog sumnje da je namerno dobio žuti karton tokom utakmice Nica - Mec 17. maja u francuskoj Ligi 1.

Vahi je uhapšen neposredno nakon što je dao dva gola za pobedu Nice nad Sent Etjenom, a posle saslušanja je pušten na slobodu, dok je istraga nastavljena.

Portparol javnog tužilaštva u Marseju je potvrdio da je Eli Vahi uhapšen u okviru istrage o organizovanoj prevari, sportskoj korupciji i prikrivanju imovinske korsiti stečene krivičnim delom i pranju novca.

Ovaj skandal je prikrivan dvadesetak dana, Eli Vahi je otputovao sa ekipom u Ameriku i bio u startnoj postavi za prvi meč Obale Slonovače protiv Ekvadora, gde je njegova reprezentacija slavila sa 1:0.

Eli Vahi je u spornom meču koji je pod istragom dobio žuti karton u 35. minutu zbog zakasnelog starta nad defanzivcem Meca Sadibuom Saneom.

Atletik navodi i da Eli Vahi nije jedini igrač koji je na Svetskom prvenstvu, a koji je prijavljen za sumnju u umešanost u nameštanje utakmica.

(Telegraf.rs)

Video: Veljko Ražnatović o treninzima u Rusiji, odricanju, narednom rivalu, sparinzima sa Cvjetićaninom

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA