Luka Modrić zagrmeo nakon ispadanja Hrvatske od Portugala: "VAR se primenjuje u zavisnosti od veličine tima"

N. P.
N. P.    
Čitanje: oko 2 min.
  • 15

Reprezentacija Hrvatske završila je učešće na Mundijalu porazom od Portugala u šesnaestini finala rezultatom 1:2, a svoje učešće na Svetskim prvenstvima završio je i legendarni Luka Modrić.

Jedan od najboljih veznih igrača u 21. veku, kao i kapiten reprezentacije Hrvatske nakon utakmice imao je mnogo toga da kaže na račun diskutabilnih sudijskih odluka. Modrić je kritikovao sudije, ali je izrazio i žaljenje što Hrvatska ranije nije privela meč kraju:

- Utakmicu možemo posmatrati kroz dva dela; u prvom poluvremenu nismo bili na svom nivou. Igrali smo prilično defanzivno, ali smo u drugom poluvremenu odigrali zaista fenomenalno. Bilo je to jedno od naših boljih izdanja. Mogli smo ranije da rešimo utakmicu. Propustili smo mnogo prilika, a onda su se desile stvari koje smatram neverovatnim. Teško je reći bilo šta pametno u ovom trenutku, dok su emocije još uvek snažne. Ne želim da kažem nešto pogrešno. Zaslužili smo više - rekao je Modrić.

Hrvatska je postigla i gol za izjednačenje u 10. minutu nadoknade, ali je on poništen zbog senzora u lopti koji je pokazao da je Matanović okrznuo loptu, samim tim i da je Pašalić bio kasnije u ofsajdu:

- Sudija je rekao da je Matanović dodirnuo loptu, ali smo mi pogledali snimak. Nigde se ne vidi da je dodirnuo loptu. Dakle, po mom mišljenju, ako nije dodirnuo loptu, nije bilo ofsajda.

Osvrnuo se Modrić i na kommpletno korišćenje VAR tehnologije:

- Mislim da smo zaslužili mnogo više, ali stvari su se odvile u njihovu korist. Onaj penal… Mislim da, da su uloge bile obrnute, VAR nikada ne bi intervenisao. Rekao sam da mi se VAR nije dopadao kada je uveden; kasnije se pokazao korisnim u nekim situacijama, ali se zloupotrebljava, primenjuje se selektivno ili u zavisnosti od veličine tima. Po mom mišljenju, VAR bi trebalo da reaguje samo ako postoji stoprocentna sigurnost da je napravljena greška, a ne kada je reč o situaciji koja nije sasvim jasna. Danas to nije bio penal. Ne može se dosuditi tako nešto na utakmici kao što je ova. Frustrira me to što odluke uvek idu na našu štetu. Šta je, tu je, idemo dalje,  nećemo to sada koristiti kao izgovor. Jednostavno, određene stvari mi smetaju jer odlučuju o tvojoj sudbini i utiču na to kako se osećaš povodom svega što radiš – žrtava koje podnosiš, načina na koji ideš do krajnjih granica i boriš se. Ostavlja gorak ukus.

(Telegraf.rs)

Video: Istorijski dan za OFK Vršac - potpisan veliki ugovor!

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Bojan 68

    3. jul 2026 | 08:53

    " var se koristi prema velicini tima"??? Nisi to govorio kad si u Realu dobijao takve penale, sramotna izjava

  • Kme kme

    3. jul 2026 | 08:40

    Koliko puta niste igrali kao sto kažeš 'fenomenalno' a prosli ste. Sreca ume i da napusti. Budi fer budi sportistista.

  • Dejan

    3. jul 2026 | 08:45

    Nije tacno da je gol bio u 10 min nego duboko u 13 min. Ovde je sudija kriv sto je dopustio ovoliko preko 10 da se igra, mozda 1 min a ne tri min. Ajde ceka te tupson kuci. Bolje se vrati svojim korenima

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA