Lionel Mesi propustio trening pred istorijski meč sa Engleskom, cela Argentina krenula da strahuje

S. T.
S. T.    ≫   
Čitanje: oko 2 min.
  • 0

Polufinala Svetskog prvenstva startuju večeras utakmicom Francuska - Španija, dok se u sredu igra meč Argentina - Engleska. Ipak, ono što je najvažnije, javnost u južnoameričkoj državi potresla je vest da je Lionel Mesi propustio trening pred meč sa Gordim albionom!

Naime, Argentinac zbog iscrpljenosti nije istrčao na stadion pred meč sa Engleskom u Atlanti, zbog čega su se doslovno svi podigli na noge u strahu da bi Mesi možda mogao da propusti utakmicu.

Razlog Mesijevog izostanka prema argentinskom mediju "TyC Sports" je naporan format takmičenja. Argentina je igrala produžetke i protiv Švajcarske i protiv Zelenortskih ostrva, a na sve to ih je sačekala vrućina i sparno vreme u Atlanti.

Ono što je Argentince malo ohrabrilo jeste da nije reč o povredi mišića. Očekuje se da se vrati laganijim treninzima i da istrči na teren u Atlanti od samog početka protiv Engleske.

Ovo će inače biti njegov prvi meč ikada u karijeri protiv Engleske, pošto su se dve selekcije poslednji put sastale davne 2002. godine.

Za meč sa Engleskom u timu Argentine trebalo bi još da se vrate i Kristijan Romero i Leandro Paredes, koji su takođe imali problema u duelu sa Švajcarcima.

Lionel Mesi Foto: AP/Tanjug

Šta za Argentinu znači to što je Lionel Mesi propustio trening? 

Ovo je inače prvi put na ovom Svetskom prvenstvu da je Lionel Mesi propustio trening reprezentacije Argentine i to kompletan.

Argentina treba da odradi još jedan trening tokom utorka, u terminu utakmice, kada će biti dogovorene i poslednje taktičke zamisli pred meč sa selekcijom Engleske.

S obzirom na to da Mesi već ima 39 godina, u Argentini se trude da doziraju njegove napore između mečeva, ali ovo ne znači da će ujedno i propustiti meč sa Engleskom.

I ranije se dešavalo da najbolji argentinski fudbaler propusti treninge pred mečeve, ali ne ovolike važnosti i nikako ne dan ili dva pred sam početak utakmice, što je mnoge u Argentini dodatno zabrinulo.

Athletic Bilbao,  Real Madrid Foto: Tanjug/AP

Pamti se i Zinedin Zidan

Ono što je zanimljivo jeste da je na Svetskom prvenstvu 2006. godine i Zinedin Zidan prošao kroz sličnu fazu kao i Lionel Mesi ove godine. Francuz je bio u poznim godinama i često je modifikovao i skraćivao ili propuštao treninge na Mundijalu.

Ipak, Francuska je na kraju došla do velikog finala sa Italijanima u Berlinu, kada je Zidan u produžetku dobio direktan crveni karton zbog čuvenog sučeljavanja glavama.

Francuska je tada izgubila meč za titulu od Italijana, a i dan-danas je upravo taj detalj o Zidanu ono o čemu se najviše priča.

(Telegraf.rs)

Video: Zubairu doneo prednost Partizanu protiv Nafte u Sloveniji na generalnoj probi

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA