• 3
Viktor Troicki Foto: Tanjug/AP

Gvido Pelja ima "jedan od dva" protiv Srba u Sankt Peterburgu.

Argentinac je pre dva dana eliminisao Dušana Lajovića, ali je naišao na daleko jači otpor drugog srpskog tenisera, iskusnijeg za ovakvu vrstu izazova - Viktora Troickog.

Na kraju, Srbin je dobio meč posle maratona i velike borbe rezultatom 7:6 (7:3), 4:6, 6:4.

Sve pohvale zaslužuje Troicki za prikazano protiv Pelje.

Uspeo je da posle maratonskog prvog seta koji mu je pripao da se "podigne" nakon drugog koji je izgubio, i strpljivom igrom sačeka prvu priliku da zada najjači udarac protivniku. Dogodilo se to u 10. gemu trećeg seta kada je napravio jedini brejk u setu i posle dva časa i 28 minuta igre zabeležio pobedu i plasman u četvrtfinale

U narednoj rundi rival će mu biti favorizovani Španac Robert Bautista-Agut, 13. igrač na svetu i prvi nosilac turnira.

Biće to njihov četvrti meč, prethodna tri su pripala Špancu.