≫

Kirjos kao brzi voz: Lajović pregažen za 50 minuta! (FOTO) (VIDEO)

Kirjos ubedljivo savladao Srbina i prošao u 3. kolo

• 1

Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan je u drugom kolu Mastersa u Majamiju, pošto je izgubio od Australijanca Nika Kirjosa 6:4, 6:1.

>>>Senzacija nad senzacijama: Federer ispao od 175. igrača na svetu! (FOTO)

Bio je to njihov prvi međusobni duel, a Kirjos je slavio za samo 50 minuta i u sledećoj rundi sastati sa Italijanom Fabijom Fonjinijem koji je u dva seta bio bolji od Španca Nikole Kuna sa 6:2, 6:4.

Lajović je parirao protivniku do devetog gema prvog seta, kada je 20. igrač sveta iskoristio prvu brejk loptu i najavio potpuni debakl Lajovića. Kirjos je bez izgubljenog poena završio set.

Kirjos je odlično počeo i drugi set, dva puta je napravio brejk za 4:0 i  bilo je jasno da Lajoviću nema spasa.

Do kraja,  Kirjos je  iskoristio tri od četiri brejk šanse i tako u velikom stilu nastavio takmičenje na turniru na kome je u prethodne dve godine dolazio do polufinala.

Masters u Majamiju igra se za ukupni nagradni fond od 7.972.535 dolara.