Nadal overio polufinale Rima, igra protiv Đokovića

Španac nakon preokreta savladao Italijana Fabija Fonjinija

• 3

Rafael Nadal se plasirao u polufinale teniskog turnira u Rimu.

On je nakon izgubljenog prvog seta uspeo da prekorene meč i savlada Fonjinija ukupnim rezultatom 2:1, po setovima 4:6, 6:1, 6:2.

>>>Knez Mihailova blokirana: Grmi pesma litvanskih navijača! (VIDEO) (FOTO)

Rafa je veoma dobro počeo meč, poveo je sa 4:1 u gemovima i činilo se da će lako rešiti set u svoju korist. Međutim, Fonjini od tog trenutka vezuje pet osvojenih gemova i uspeva da materijalizuje prvu set loptu za vođstvo od 1:0.

Nadal je shvatio da ne sme da se opušta protiv raspoloženog Italijana, pa je drugi set rešio u svoju korist sa 6:1 za 34 minuta igre.

Španski teniser je u veoma dobroj formi na turniru u Rimu Foto: Tanjug/Ap

U odlučujućem trećem setu, Nadal brzo pravi brejk i pri rezultatu 4:2 spasava dve gem lopte Fonjinija, da bi onda iskoristio prvu brejk loptu i poveo sa 5:2. Poslednji gem je rutinski odigrao za konačnu pobedu od 2:1 u setovima.

>>>Šta sve možeš sa Žocom kad si u Beogradu, moraš da pojedeš, popiješ...Trener CSKA oduševljen srpskom prestonicom! (VIDEO)

Nadal se u polufinalu turnira sastaje sa Novakom Đokovićem, koji je slomio Keija Nišikorija.