Nadal preživeo pakao i prošao u 4. kolo US Opena!

Gubio je sa 1:0 u setovima, a zatim odigrao tri izuzetno teška seta

• 7

Rafael Nadal se plasirao u četvrto kolo US Opena, pošto je eliminisao Karena Kačanova iz Rusije posle velike borbe sa 3:1 u meču koji je trajao 4 sata i 25 minuta.

Prvi set je dobio 26. teniser sveta iz Rusije sa 7:5, a zatim smo gledali veliki preokret u režiji 1. tenisera sveta.

Iako je gubio u drugom setu, uspeo je da napravi brejk u završnici, a zatim da još jednom spreči Kačanova da dođe do 2:0 u trenucima kada je servirao za set. Nakon toga je došao do 7:5 u drugom setu.

Treći i četvrti set rešeni su u tajbrejku, od kojih je potpuno lud bio onaj u trećem, koji je Nadal dobio sa 9:7.

U poslednjem setu je Nadal prvi došao do brejka, ali se Kačanov vratio i izjednačio u završnici seta. Zatim je imao i set loptu, ali je nije iskoristio, a Nadal je u tajbrejku priveo meč kraju.