Nadalu dva brejka dovoljna za četvrtfinale Madrida!

Naredni protivnik - Sten Vavrinka

• 0

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Madridu, pošto je u dva seta savladao Frensisa Tijafoa - 6:3, 6:4!

I to drugi put ove godine, jer su svoj prvi međusobni duel odigrali zimus na Australijen openu. Rafa je tada, takođe, bio ubedljiv.

Špancu je u prvom setu bio dovoljan samo jedan brejk, onaj u 4. gemu, da posao privede kraju. Iskoristio je svoju drugu set loptu, a zanimljivo da ni pre ni posle pomenutog brejka nismo videli nijednu šansu za isti s obe strane.

Frensis Tijafo Tijafo je bio nemoćan protiv Nadala Foto: AP/Tanjug

Prvu brejk šansu u drugom setu imao je Tijafo, pri rezultatu 2:2, da bi već u narednom gemu Nadal uzeo servis rivalu. Dovoljno da duel privede kraju i na kraju slavi.

Nadal će u četvrtfinalu igrati protiv Stena Vavrinke, a duel je zakazan za petak od 21.30 minuta.

Podsetimo, u petak od 12. časova Novak Đoković će igrati protiv Marina Čilića.