Đerea skupo koštao olako izgubljen prvi set: Laslo eliminisan na startu Mastersa u Kanadi

Srpski teniser Laslo Đere eliminisan je na startu Rodžers kupa u Montrealu

• 1

Đerea je pobedio Kristijan Garin iz Čilea sa 2-0 u setovima, 6:2, 7:6 za sat i 41 minut na terenu.

Čileanac je tokom prvog seta već praktično rešio pitanje pobednika pošto je sa dva brejka poveo 5:1 i lagano priveo kraju taj deo igre u svoju korist.

Đere je nakon toga zaigrao bolje u drugom setu, ali tek nakon što je Garin brejkom poveo 4:3 i imao priliku za relativno mirnu završnicu meča.

Laslo je to poremetio oduzevši mu servis za izjednačenje 5:5, tako što je iskoristio drugu brejk šansu. Otišlo se u taj-brejk gde je Garin bio sigurniji i trijumfovao je.

Garinov naredni protivnik u drugom kolu će biti bolji iz duela Džordana Tompsona i Džona Iznera.