• 26

Đoković već na startu pretrpeo prvi poraz: Cicipas preokretom do finala Mubadale

Loš početak sezone

• 26

Srpski teniser Novak Đoković poražen je od Stefanosa Cicipasa u polufinalu Mubadala turnira u Abu Dabiju i nije uspeo da odbrani titulu osvojenu prošle godine.

Cicipas je slavio sa 2-1 u setovima, 3:6, 7:6 i 6:4 pošto je preokrenuo Novakovo vođstvo i anulira zaostatak od jednog seta i naneo Srbinu prvi poraz u prvom meču nove sezone.

Osim toga, Cicipas se revanširao srpskom igraču za poraz u Parizu na kraju prošle sezone pre dva meseca 6:1, 6:2, pa će mu rival u finalu turnira biti bolji iz duela Rafaela Nadala i Karena Hačanova.

Grčki igrač je slabije ušao u meč pošto je nekolicinom grešaka omogućio Đokoviću da već u drugom gemu stigne do brejka i vođstva 2:0.

Emirates Mubadala Tennis

Taj kontraritam je nastavljen sve dok prvi set praktično nije bio već gotov, a Novak vodio sa 5:1. Cicipas je tada vratio drugi pretrpljeni brejk koji mu je samo malo produžio prvi set.

U drugom je Đoković počeo greškama pa je Cicipas prvi stigao do prednosti brejka kada je poveo 2:0, a onda po istom scenariju iz prvog seta, samo sa obrnutim ulogama, Stefanos je poveo sa 5:1.

Tada je na scenu stupio onaj "klasik" Đoković. Uspeo je da vrati jedan, pa drugi brejk i poravnava na 5:5. Otišlo se u taj-brejk gde je Cicipas servisom napravio razliku i izjednačio je.

Završetak prethodnog seta kao da je ostavio traga na Đokoviću koji je pretrpeo novi brejk na startu trećeg seta, Grk je tu prednost održavao do kraja i naposletku sa nekoliko vinera pretvorio u pobedu.

Grk i Srbin imaju skor 2-2 u pobedama i porazima jer im se ovaj meč sa Mubadale neće zvanično računati. Pobednik turnira dobija 250.000 dolara.