• 0

Krajinović jači od Francuza: Filip u polufinalu Monpeljea

Ako Monfis prođe, Srbina čeka ozbiljno iskušenje

• 0

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u polufinale turnira u Monpeljeu pobedom nad domaćim predstavnikom Gregoarom Barerom u dva seta.

Krajinović je sa 6:2 i 7:5 izašao na kraj sa 91. igračem planete za sat i 15 minuta igre i sada čeka boljeg iz okršaja Norberta Gombosa i Gaela Monfisa.

Srpski igrač je otvorio meč sa dva brejka u prvom setu, pa je vrlo brzo poveo sa 4:0. Servirao je gotovo perfektno i isto tako realizovao svoje servise gde Barer nije imao nikakve šanse.

Filip Krajinović

Čak i na drugom servisu je Krajinović bio pouzdan, a pošto ga je i ritern služio, kroz prvi set je vrlo brzo protutnjao za svega 21 minut.

U drugom je viđena veća borba. Svaki od tenisera je čuvao svoj servis do sedmog gema kada je Francuz spasao dve šanse za brejk.

Spasao je još jednu u devetom gemu, poveo sa 5:4 i onda umalo šokirao Srbina. Na 15:40 je imao dve šanse za set, Filip se izvukao i onda rešio meč u svoju korist.