• 0

Fed kup: Pobeda Krunićeve, Ninu Stojanović za 51 minut dobila 150 mesta lošija teniserka

Polovičan učinak Srpkinja u Fed kupu

• 0

Srpska teniserka Aleksandra Krunić pobedila je Mirjam Bjorklund u prvom meču drugog kola Evro-afričke zone Fed kupa.

Srbija je posle pobede nad Luksemburgom u četvrtak, nastavila i u petak sa dobrim rezultatima, a velika borba Krunićeve i Bjorklund je potrajala skoro dva sata u tri seta.

Naša teniserka je 6:2, 3:6 i 6:3 na kraju bila bolja. Prvi set je Šveđanka bolje počela i povela je 2:0 posle nekoliko spasenih brejk lopti već u prvom gemu.

Krunić se potom razigrala, ostajala u razmenama i ubrzo izjednačila, pa povela i sa tri uzastopna brejka rešila set u svoju korist. U drugom ništa nije išlo Aleksandri.

Šveđanka je ekspresno stigla do 5:0, Krunić je tada počela da igra i vratila je dva brejka, ali je bilo kasno za povratak i Bjorklund je vratila rezultat "na početak".

Odlučujući set je protekao u reviji brejkova na obe strane. Teniserkama je bilo teže da sačuvaju svoj servis nego da oduzmu tuđi, pa je Krunić četvrtim brejkom u devetom gemu rešila meč u svoju korist.

Druga srpska teniserka Nina Stojanović doživela je i drugi poraz u singlu u dva dana. Nina je ovog puta poražena od Džoane Larson, 150 pozicija lošije rangirane igračice od sebe.

Larson je potpuno potukla 82. teniserku planete za 51 minut igre sa 6:1 i 6:0, pa će u duelu dve reprezentacije dubl odlučivati pobednika.