Petrović imao set i brejk prednosti, pa ostao bez srpskog derbija u Njujorku

Srpski teniser Danilo Petrović poražen je u prvom kolu turnira u Njujorku od veterana iz Italije Paola Lorencija u tri seta.

• 0
DANILO PETROVIC Danilo Petrović (arhiva) Foto: MN Press

Petrović je izgubio posle preokreta 38-godišnjeg rivala jer je prvi set dobio sa 6:4, da bi naredna dva ispustio sa 4:6 i 0:6.

Lorenci je pobedio za dva sata i tri minuta. Petrović je u prvom setu nadoknadio zaostatak brejka iz petog gema tako što je uzeo servis protivniku u osmom i izjednačio na 4:4.

Novim brejkom je došao do seta, dok je drugi bio totalno ogledalo prvog, samo je otišao na drugu stranu.

Petrović je brejkom poveo sa 3:1, a Lorenci je sa dva brejka preokrenuo i izjednačio. To kao da je obeshrabrilo 159. igrača planete pa je Paolo treći set odigrao rutinski.

Pojačao je servis, bez greške je spasao svih šest brejk lopti, a bio je sigurniji u razmenama u svojim gemovima i na kraju je pobedio.

Danilo je ostao bez prve značajnije ATP pobede u glavnom žrebu, pa će Lorenci u narednom kolu na Miomira Kecmanovića.

"Miša" je dan ranije u svom meču prvog kola pobedio Amerikanca Tomija Pola u dva seta sa 6:4 i 6:2.