Đere zaustavljen u Buneos Ajresu: Argentinac pobedio Lasla posle preokreta

Momak iz Sente je imao sve u svojim rukama

• 0

Srpski teniser Laslo Đere poražen je u drugom kolu turnira u Buenos Ajresu od domaćeg igrača Huan Ignasija Londera u tri seta.

Londero je posle dva sata igre dobio posle preokreta jer je Đere prvi set dobio sa 7:6 (3), a onda dva naredna izgubio sa 2:6 i 1:6.

Prvi set su rešile nijanse u kojima je bolji bio srpski igrač jer nijedan od igrača nije mogao da oduzme servis protivniku u tom delu igre.

Drugi je bio sušta suprotnost, ali je naš predstavnik prvi izgubio svoj servis, pa je u drugom gemu propustio dve šanse za ribrejk.

Londero je potom napravio još jedan brejk u sedmom gemu i rutinski izjednačio u setovima. U trećem je Argentinac bio kao "brzi voz" i sa tri brejka je došao do pobede. Naredni protivnik mu je bolji iz duela Fakunda Baginsa i Gvida Pelje.