≫

Šok u Sinsinatiju, Šapovalov eliminisan u drugom kolu! Đokoviću lakši put do polufinala

Kanadski teniser Denis Šapovalov eliminisan je sa Sinsinati Mastersa u ponedeljak uveče porazom u tri seta od nemačkog predstavnika Jan Lenarda Štrufa - 6:7 (4), 6:3, 4:6!

• 0
Western Southern Open Tennis Foto: Tanjug/AP

Sedamnaesti nosilac na turniru se "spotakao" već na drugoj prepreci posle dva sata i 20 minuta velike borbe.

U njoj je Štruf pokazao mentalnu snagu jer se od 5:3 vratio do 5:5 u prvom setu i onda ga osvojio u taj-brejku.

Tokom drugog je Šapovalov, jedan od favorita da stigne bar do četvrtfinala Sinsinatija napravio brejk već u trećem gemu i poveo 3:1.

Gem ranije je spasao dve brejk lopte Štrufa, tako da je meč možda mogao i ranije da bude gotov. Taj jedan brejk viška je bio dovoljan za izjednačenje, ali ne za nešto više od toga.

Treči set je bio egal od početka do kraja. Nijedan od tenisera nije uspeo ni da "primiriše" brejku sve do samog kraja.

Koncentraciju je tada bolje sačuvao Nemac, koji je tokom meča manje grešio. Šapovalov se sit ispromašivao iz forhenda (ukupno 43 neiznuđene naspram 33) i, premda je imao više vinera, to mu nije mnogo pomoglo na kraju.

Štruf je došao do meč lopte u desetom gemu drugog seta na servis rivala, iskoristio je i pobedio. Nemački igrač će u narednom kolu na Davida Gofana koji je nešto ranije bio bolji od Borne Ćorića, a u eventualnom četvrtfinalu bi ga sačekao Novak Đoković ako pobedi Rikardasa Berankisa i Tenisa Sandgrena.

Da podsetimo, Sandgren je već eliminisao jednog nezgodnog protivnika pobedom nad Feliksom Ožer-Alijasimom u tri seta.