≫

Savršen meč Osake protiv Đorđi: Ukrajinska "mina" čeka Japanku u trećem kolu

Japanska teniserka Naomi Osaka prošla je u treće kolo US Opena pobedom nad Italijankom Kamilom Đorđi u dva seta i za sat i devet minuta igre - 6:1 i 6:2

• 0
US Open Tennis Foto: Tanjug/AP

Osaka je meč rešila zahvaljujući mentalnoj stabilnosti na startu drugog seta kada je Kamila imala nalet koji nije pretvorila u brejk i Japanka je to kaznila.

Nekada prva teniserka sveta je u prvom setu prosto dominirala i podsetila je na sebe od pre godinu i po dana kada je bila najbolja.

Dobar tajming, snažni udarci i najgori mogući početak meča za Đorđi, utrli su put Osaki ka brejku već u drugom gemu.

Ka tom brejku je 74. igračica sveta sa dve duple greške pogurala devetu teniserku WTA liste, tako da je Osaka rano povela 2:0.

Brejk je ponovila i u sledećem servis gemu Kamile Đorđi i posle svega dvadesetak minuta je drugu set loptu bez ikakve drame pretvorila u vođstvo seta.

Tokom drugog seta je u četvrtom gemu imala manjih oscilacija posle napravljenog brejka za 1:0.

Taj brejk je potvrdila, ali je Đorđi zaigrala bolje. U četvrtom gemu je pogodila oštar viner po dijagonali i došla do brejk prilike.

Osaka se izvukla uz malo poteškoća i nekoliko izjednačenja, ali je došla do gema i 3:1.

Od tog trenutka je bila dobra na svom servisu i sačekala je sedmi gem kada je Đorđi popustila na servisu i novom duplom greškom poklonila brejk i pobedu Osaki.

Naomi je u preostalom gemu samo potvrdila trijumf, iako se suočavala sa brejk loptom posle propuštene dve meč lopte. Servis joj je proradio u pravom trenutku i prošla je dalje gde je čeka raspoložena Ukrajinka Marta Kostjuk.

Kostjuk je do sada u prva dva kola sa 137. mesta WTA liste pobedila dve bolje plasirane igračice od sebe.

Najpre Dariju Kasatkinu, 70. teniserku planete, a onda i Anastasiju Sevastovu, 45. teniserku svetske WTA liste.