Krajinović preslišao bivšeg polufinalistu Rolan Garosa i zakazao okršaj s Novakom u 3. kolu Rima

Srbin bolji od Čekinata u dva seta - 6:4, 6:1

• 0
Western Southern Open Tennis Foto: Tanjug/AP

Srpski teniser Filip Krajinović savladao je Italijana Marka Čekinata u dva seta u drugom kolu Mastersa u Rimu (6:4, 6:1) i zakazao okršaj sa najboljim teniserom sveta Novakom Đokovićem u narednoj rundi.

Sat i 16 minuta igre bilo je dovoljno Krajinoviću da eliminiše nekadašnjeg polufinalistu Rolan Garosa, a malo više vremena mu je trebalo da slomi otpor protivnika u prvom setu.

Uspeo je to u sedmom gemu, kada je napravio jedini brejk i rezultatom od 6:4 poveo na ovom meču. U drugom setu je već Krajinović dominirao, pa je tri puta oduzeo servis rivalu za 6:1 i maksimalnih 2:0.

Filip Krajinović, inače 29. teniser sveta, u narednom kolu imaće veći izazov jer ga čeka prvi teniser sveta. Krajinović i Đoković su do sada zvanično odigrali su jedan meč.

Na turniru u Beogradu 2010. godine Novak mu je predao meč posle jednog odigranog seta.

Dvojica srpskih tenisera sastala su se nedavno i na revijalnom Adria Turu, a i u tom duelu je slavio Krajinović.