Pobedio Krajinovića, zaustavio ga Slovenac: Milojević poklekao u drugom kolu Rolan Garosa

Srpski teniser Nikola Milojević zaustavljen je u drugom kolu Rolan Garosa, a bolji od njega bio je Aljaž Bedene u četiri seta

• 2
Adria Tour, Nikola Milojević, Grigor Dimitrov

Bedene je za dva sata i 57 minuta savladao srpskog predstavnika, 144. tenisera planete sa 7:5, 6:2, 1:6, 7:6 (4).

Slovenac je bio bolji u detaljima i ključnim poenima na brejk lopte, koje je bolje koristio od našeg igrača.

Milojević je već u prvom gemu otvorio meč brejkom i poveo sa 2:0, ali je prednost izgubio kada je Bedene izjednačio na 4:4 i kasnije kaznio Milojevićevu propuštenu brejk šansu pri rezultatu 5:5 kada je Srbin mogao da povede sa 6:5 i da servira za set.

Umesto toga, Bedene je realizovao jedinu ukazanu šansu i poveo sa 1:0. Tokom drugog seta je Slovenac sa dva brejka u petom i sedmom gemu poveo sa 3:2, pa sa 5:2 i lagano priveo taj deo igre kraju u svoju korist.

Milojević je utešni set posle velike borbe rešio sa 6:1 posle uvodnih 2:0 i onda duplim brejkom za 5:1.

Međutim, nije imao snage za preokret, iako je Bedene poveo brejkom sa 3:2, a Milojević odmah izjednačio na 3:3 u četvrtom setu.

Otišlo se u taj-brejk u kom je Slovenac bio bolji, iako je Nikola bolje startovao, te će Aljaž u trećem kolu igrati protiv Stefanosa Cicipasa. Grk je u svom meču drugog kola savladao Pabla Kuevasa u tri seta sa 6:1, 6:4 i 6:2.

Da podsetimo, Milojević je u prvom kolu turnira u srpskom derbiju pobedio Filipa Krajinovića u četiri seta.